Strona Główna ZSŁ || Plan lekcji || Dinozaury || Poczta || Ankieta || Wirtualna Szkoła || SEP || Logowanie
   Modyfikacja: 2017-09-30
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.
<strong>Mój Zawód Moja Pasja - VI edycja</strong>

Mój Zawód Moja Pasja - VI edycja

Jesteśmy po szóstej Gali Finałowej konkursu "Mój Zawód - Moja Pasja", konkursu organizowanego przez naszą Szkołę dla szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.

Dnia 23 kwietnia 2015 roku Zespół Szkół Łączności gościł w swoich murach uczestników konkursu wraz z opiekunami. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć również członków komisji konkursowej:

 • Pani Agnieszki Markiewicz, reprezentującej Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie,
 • Pani Hanny Sokołowskiej, reprezentującej Związek Nauczycielstwa Polskiego,
 • Pani Ewy Jaklewicz-Walewicz - doradcy zawodowego Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie,
 • Pani Danuty Sepuco, reprezentującej Stowarzyszenie Dziennikarzy RP,
 • Pana Andrzeja Miętusa - głównego specjalisty ds. technologii produkcji Telewizji Polskiej Oddział Szczecin,
 • Pana Bartosza Stolarczuka - Dyrektora Zespołu Szkół Łączności.

Tegoroczna edycja Konkursu została objęta: Patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego, Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Szczecin, Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, patronatem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, natomiast opiekę medialną nad konkursem sprawowała Telewizja Polska Oddział Szczecin.

Formuła konkursu oparta była na nakręceniu filmu ukazującego zawód, w którym uczestnik się kształci. Nie jest to proste zadanie z uwagi na kryteria oceny filmów. Szanowne Jury, reprezentowane przez niezależnych przedstawicieli z różnych branż i dziedzin, oceniało filmy pod kątem: zgodności pracy z tematem, przedstawienia podstawowych informacji o filmie, zawartości merytorycznej filmu, sposobu realizacji filmu (strona techniczna) oraz wrażeń (odbiór filmu).

Prowadzący Galę Finałową - Anita Konefał z klasy 3Te i Damian Żurawski z klasy 3Tb - podziękowali wszystkim członkom Jury za pracę w komisji konkursowej oraz sponsorom za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

Sponsorami VI edycji Konkursu byli:

 • Gmina Miasto Szczecin,
 • Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty,
 • Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie,
 • Drewnikowski Peugot,
 • Telewizja Polska Oddział Szczecin,
 • Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Szczecin,
 • Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie,
 • Zespół Szkół Łączności.

Panu Andrzejowi Miętusowi podziękowano za pokazanie tajników pracy w telewizji i za przeprowadzenie warsztatów w gmachu Telewizji Polskiej Oddział Szczecin (o wspomnianych warsztatach pisaliśmy w artykule zamieszczonym w zakładce Szkolnego Koła Dziennikarskiego pt. "Warsztaty filmowe - VI edycja").

Konkurs od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół zawodowych województwa zachodniopomorskiego. Do VI edycji zgłoszonych zostało 36 zespołów ze Szczecina, Koszalina, Choszczna, Goleniowa, Gryfic, Stargardu Szczecińskiego i Świnoujścia, reprezentujących 15 zawodowych szkół ponadgimnazjalnych. Największym zainteresowaniem cieszył się zawód: technik informatyk.

Jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia:

I Wyróżnienie otrzymał film, którego autorką jest: Anna Jędruszczak, uczennica Zespołu Szkół nr 7 w Koszalinie, opiekun Pani Magdalena Michałowska-Karaczewska, prezentowany zawód: Technik cyfrowych procesów graficznych.

II Wyróżnienie otrzymał film, którego autorami są: Paweł Caban i Michał Drelich, uczniowie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, opiekun Pan Dariusz Drelich, prezentowany zawód: Technik obsługi turystycznej.

III Wyróżnienie otrzymał film, którego autorkami są: Joanna Haracewiat i Aleksandra Baranowska, uczennice Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie, opiekun Pani Krystyna Stelmach-Tyszko, prezentowany zawód: technik ekonomista.

W odróżnieniu od poprzednich edycji, tym razem zebrani na Gali Finałowej goście mogli zobaczyć zwycięski film przed ogłoszeniem wyników konkursu. Niewątpliwie była to atrakcyjna niespodzianka, szczególnie dla laureatów konkursu.

Zwycięzcami konkursu "Mój Zawód Moja Pasja" okazali się:

I miejsce

Filip Miernik,
uczeń Technikum Zawodowego "Zdroje", opiekun Pan Marcin Breitsprecher, prezentowany zawód: technik informatyk.

II miejsce

Aleksandra Górna i Michał Drelich,
uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach, opiekun Pan Dariusz Drelich, prezentowany zawód: zawodnik dyscypliny sportu

III miejsce

Mateusz Wysocki i Arkadiusz Sprawka,
uczniowie Szczecińskiego Collegium Informatycznego, opiekun Pan Adam Czarniawski, prezentowany zawód: technik informatyk

Wszyscy opiekunowie młodzieży biorącej udział w konkursie otrzymali od organizatorów Konkursu - Pana Bartosza Stolarczuka i Pani Krystyny Stelmach-Tyszko - dyplomy, zaś opiekunowie zwycięskich filmów otrzymali również nagrody ufundowane przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie i upominki ufundowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Po Gali Finałowej widzieliśmy, że laureaci ledwo udźwignęli liczne nagrody i upominki - tylko pozazdrościć ...

Po licznych emocjach wszyscy zostaliśmy zaproszeni do udziału w kolejnej, tym razem VII edycji konkursu "Mój Zawód-Moja Pasja".

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wysokiego poziomu nakręconych filmów. Szczególnie gratulujemy laureatom konkursu i podpisujemy się pod zaproszeniem do udziału w tym prestiżowym konkursie za rok.

Emila
Klasa VTd

Galerie powiązane z tym artykułem.
nazwa galerii:  Mój Zawód - Moja Pasja
opis galerii:  VI edycja konkursu Mój Zawód - Moja Pasja
data wykonania / zamieszczenia zdjęć:  2015-04-23 / 2015-04-25
Zobacz galerię...
Autor (Emil) dotychczas napisał następujące artykuły
Łącznościowcy w Centrum Pieniądza NBP w Warszawie
Opublikowano: 2017-07-10
Łącznościowcy lubią się uczyć, a najlepiej nauka wchodzi do głowy w trakcie wycieczek edukacyjnych. Jednak rzadko w 65.letniej historii naszej szkoły odbywały się wycieczki edukacyjne dla tak licznych grup, jak to miało miejsce tuż przed końcem roku szkolnego, w dniach 21-22 czerwca 2017 roku. Pojechaliśmy na wycieczkę edukacyjną do Warszawy aż dwoma autokarami, łącznie z opiekunami jechało nas razem 100 osób...
Czytaj więcej...
Absolwenci - Łącznościowcy 2017
Opublikowano: 2017-05-01
W tym roku szkolnym (28 kwietnia) pożegnaliśmy dwie klasy maturalne: 4Ta (wychowawczyni: Pani Aleksandra Batruch) i 4Tb (wychowawca: Pan Maurycy Bekas). Uroczystość była okazją do wręczenia nagród, wyróżnień oraz podziękowań za cztery lata nauki i sukcesy w różnych dziedzinach...
Czytaj więcej...
Sobota Łącznościowca
Opublikowano: 2015-09-22
Cóż, "typowy" Łącznościowiec spędza sobotę aktywnie w ... Łączności.
Tym razem nie było inaczej, zgodnie z tradycją, nie chcąc tracić cennych lekcji w tygodniu, uczniowie Zespołu Szkół Łączności przyszli do szkoły 19 września b.r. ? była to piękna, pogodna sobota...
Czytaj więcej...
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Opublikowano: 2015-07-20
W trakcie uroczystości zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Łączności dnia 26 czerwca 2015 r. publiczność dwukrotnie usłyszała, że rok szkolny 2014/2015 minął niespodziewanie szybko. Może to efekt zaangażowania szkoły i uczniów w różnorodne działania, olimpiady, konkursy ??
Czytaj więcej...
Pod prąd do brzegu!
Opublikowano: 2015-05-24
Dnia 14 maja 2015 roku wzięliśmy udział w spotkaniu z Aleksandrem Dobą - polskim kajakarzem, uznanym Podróżnikiem Roku w plebiscycie amerykańskiej edycji magazynu "National Geographic".
Czytaj więcej...
Mój Zawód Moja Pasja - VI edycja
Opublikowano: 2015-05-07
Jesteśmy po szóstej Gali Finałowej konkursu ?Mój Zawód - Moja Pasja?, konkursu organizowanego przez naszą Szkołę dla szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego...
Czytaj więcej...
II edycja Konkursu Wiedzy o Szczecinie
Opublikowano: 2015-05-02
Tuż przed maturami, dnia 29 kwietnia 2015 roku mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej Szkoły uczniów sąsiednich gimnazjów, którzy stanęli do zmagań konkursowych z wiedzy o Szczecinie.
Zespół Szkół Łączności od lat propaguje wśród młodzieży wiedzę o mieście i regionie, w którym żyjemy...
Czytaj więcej...
IV edycja konkursu językowo-informatycznego dla gimnazjalistów
IV edycja meandrów
Opublikowano: 2013-04-08
   Nasza szkoła zorganizowała już IV edycję konkursu "Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ma zasięg regionalny - 21 marca br. gościliśmy uczniów nie tylko ze Szczecina, ale również z Przecławia, Goleniowa, Polic i Nowogardu....
Czytaj więcej...
Gimnazjaliści z Przecławia w ZSŁ!
Goście z Przecławia
Opublikowano: 2013-03-16
Dnia 5 marca 2013 r. naszą szkołę odwiedzili uczniowie Gimnazjum w Przecławiu. Jak się okazało, nasi goście przybyli nie tylko w celu zwiedzenia murów "Łączności". Ku zaskoczeniu wielu uczniów ZSŁ, gimnazjaliści przyszli do szkoły na lekcje z naszymi nauczycielami...
Czytaj więcej...
Gramy dla Patrycji ? uczennicy Gimnazjum w Przecławiu
Mikołajkowy mecz
Opublikowano: 2012-12-18
   Zespół Szkół Łączności od roku wspiera młodszą koleżankę z sąsiedniej gminy w jej walce z chorobą. Nasza pomoc polega między innymi na zbieraniu środków finansowych niezbędnych do kosztownych rehabilitacji. Dotychczas na rzecz Patrycji udało nam się między innymi wylicytować piłkę Pogoni w ramach "Zdrowej soboty", a także zorganizować wiele imprez połączonych ze zbiórką pieniędzy. Okres przedświąteczny to doskonała okazja....
Czytaj więcej...
Rajd pieszo-rowerowy z okazji 60-lecia ZSŁ
Rajd 60-lecia
Opublikowano: 2012-10-23
   I to ruszyliśmy dosłownie, bowiem Zespół Szkół Łączności zainaugurował obchody 60 -lecia na sportowo - dnia 14 października br. odbył się Rajd pieszo-rowerowy "Śladami Babiego Lata". Wśród uczestników rajdu nie zabrakło dyrekcji, pracowników, uczniów ZSŁ oraz absolwentów...
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU ZSŁ),  (ZSŁ), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Dawid Bis, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła (---), Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Tomasz Lebiedziewicz , Tomasz Lebiedziewicz, Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Zespół Szkół Łączności, 71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2019-03-20 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039