Strona Główna ZSŁ || Plan lekcji || Dinozaury || Poczta || Ankieta || Wirtualna Szkoła || SEP || Logowanie
   Modyfikacja: 2017-09-30
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.

Konkurs wiedzy o Szczecinie

Dnia 25 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbyła się IX edycja konkursu wiedzy o Szczecinie dla uczniów klas pierwszych. Nie bez powodu termin konkursu wyznaczono na czwartek, bowiem dzień później, tj. 26 kwietnia obchodziliśmy 68 rocznicę zdobycia Szczecina przez Wojska Radzieckie, dzięki czemu możliwe było przyłączenie naszego rodzimego miasta do Polski.

Do zmagań konkursowych tradycyjnie przystąpiły klasy pierwsze, reprezentowane przez następujących uczniów:

ITA: Marek Szlachta, Jakub Byczyński, Maciej Ziembowski, Arkadiusz Złomańczuk

ITB: Adrian Suchcicki, Szymon Radziwon, Kacper Bujak, Michał Wolczyk

ITE: Anita Konefał, Patryk Trzaskowski, Ewelina Murawska

Konkurs składał się z kilku etapów. Na początek naszym zawodnikom przygotowano "rozgrzewkę". Prowadzący imprezę - Wojciech Wójtowicz z klasy 3Ta - poprosił o ciszę, po czym odtworzył nagranie. Zadaniem zawodników było rozpoznanie utworu. Ku naszemu zdziwieniu tylko jedna z drużyn sprostała temu wyzwaniu. Chodziło oczywiście o hejnał Szczecina...

Po zadaniu inauguracyjnym przyszedł czas na zadania konkursowe. Wyświetlono cztery postacie - osoby znaczące w historii naszego miasta. Niestety, nie obyło się bez błędów. Żadna z drużyn nie udzieliła pełnych, czterech prawidłowych odpowiedzi.

Następne wyzwanie polegało na zidentyfikowaniu szczecińskich budowli na starych fotografiach. Tutaj wszyscy uczestnicy popisali się niebywałym refleksem odpowiadając przed upływem czasu.

Trzeci etap polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące historii miasta Szczecina. Również na tym etapie obyło się bez większych problemów. Nasi zawodnicy wykazali się dużą wiedzą.

Etap czwarty ponownie dotyczył zdjęć. Tym razem należało podać nazwy wyświetlanych miejsc prezentujących współczesny Szczecin letnią porą. Z tym wyzwaniem wszystkie drużyny poradziły sobie bez najmniejszego problemu. Zwieńczeniem zmagań naszych młodszych kolegów były pytania z zakresu geografii. Wszystkim sprawiły one sporo problemów. Myślimy, że niejednemu nauczycielowi spędziły sen z powiek;)

Po ogłoszeniu werdyktu przez szanowne Jury w składzie:

  • Pan Bartosz Stolarczuk, Dyrektor naszej szkoły,
  • Pani Krystyna Stelmach-Tyszko, nauczycielka geografii,
  • Pani Anna Górska, pedagog szkolny,
zostały wręczone nagrody oraz podziękowano uczestnikom za wykazanie się niebywałą wiedzą z zakresu wiadomości o naszym rodzimym mieście.

Poniżej, jako wisienkę na przysłowiowym torcie, przedstawiamy wywiad z głową naszej placówki - Panem Dyrektorem Bartoszem Stolarczukiem, który zasiadał i przewodniczył Jury konkursu.

Reporterzy: Jak ocenia Pan Dyrektor wiedzę uczestników?
Pan Dyrektor: Rewelacyjnie! Wiedza uczestników i ich wiadomości były na bardzo wysokim poziomie z każdego zakresu, zarówno ze strony historycznej, jak i geograficznej.
Reporterzy: Która z klas zrobiła na Panu największe wrażenie?
Dyrektor: Byłem pozytywnie zaskoczony klasą ITB. Odpowiadali na prawie wszystkie zadane pytania. Jednakże inne klasy również wykazały się bardzo wysoką wiedzą o Szczecinie.
Reporterzy: A jak oceniłby Pan przygotowanie konkursu od strony organizacyjnej?
Dyrektor: Świetnie! Bardzo profesjonalnie to zorganizowano pod względem organizacyjnym i sprzętowym - nagłośnienie i multimedia. Wspaniale przygotowana prezentacja i prowadzenie, bardzo fajny efekt. Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń.
Reporterzy: Którą kategorię uznał Pan za najtrudniejszą?
Dyrektor: Zdecydowanie ostatnią z zakresu geografii.

O opinię na temat wydarzenia poprosiliśmy również Panią Joannę Tyczkowską (nauczycielkę historii), która wraz z Panią Krystyną Stelmach-Tyszko zorganizowała konkurs.

Reporterzy: Jak ocenia Pani wkład i zaangażowanie uczniów klas pierwszych w konkursie?
Pani Tyczkowska: Bardzo dobrze! Nie spodziewałam się aż tak dużego zaangażowania.
Reporterzy: Która klasa zrobiła na Pani najlepsze wrażenie?
Pani Tyczkowska: Wszystkie trzy. Każda klasa szła łeb w łeb, nie było wyraźnej przewagi między tymi najlepszymi, a tymi nieco słabszymi. Jestem bardzo zadowolona z tego powodu.
Reporterzy: Czy pojawiło się pytanie, które mogłoby sprawić Pani problem?
Pani Tyczkowska: Wszystkie z dziedziny geografii (śmiech). No, może prawie wszystkie.

W organizację konkursu włączyła się również klasa 1TB z wychowawczynią Panią Joanną Grygiel. W trakcie gdy Jury ustalało wyniki konkursu, uczniowie klasy 1TB (Bartosz Żmuda i Szymon Radziwon) przedstawili krótką prezentację multimedialną na temat czekających nas w maju świąt narodowych. O oprawę techniczną konkursu zadbali uczniowie klasy 3TA.

Naszym zdaniem konkurs był bardzo ciekawy. Widownia - klasy pierwsze - kibicowała swoim kolegom, czasem do tego stopnia, że sami próbowali udzielać odpowiedzi, tudzież podpowiadać swoim reprezentantom.

Tym miłym akcentem kończymy dla Was relację z IX edycji konkursu wiedzy o Szczecinie. Zapraszamy za rok, tym razem na X edycję konkursu.

Konkurs wiedzy o SzczecinieKonkurs wiedzy o SzczecinieKonkurs wiedzy o SzczecinieKonkurs wiedzy o SzczecinieKonkurs wiedzy o Szczecinie
Konkurs wiedzy o SzczecinieKonkurs wiedzy o SzczecinieKonkurs wiedzy o SzczecinieKonkurs wiedzy o SzczecinieKonkurs wiedzy o Szczecinie

Przemysław Łyszkiewicz, Robert Miecznik
klasa 3Tc

Galerie powiązane z tym artykułem.
nazwa galerii:  Konkurs wiedzy o Szczecinie
opis galerii:  IX edycja Konkursu wiedzy o Szczecinie
data wykonania / zamieszczenia zdjęć:  2013-04-25 / 2013-05-01
Zobacz galerię...
Autor Robert Miecznik () dotychczas napisał następujące artykuły
yfrowy patrol naziemnej telewizji cyfrowej
Cyfrowy patrol
Opublikowano: 2013-06-21
   W naszym zakładzie praktyk dnia 14 maja 2013 r. rozdzwonił się telefon. Okazało się, że Pan Tadeusz Skóra, Kierownik laboratorium Zespołu Szkół Łączności, zadzwonił do naszego aktualnego miejsca "pracy" (czyli zakładu, w którym odbywaliśmy miesięczne praktyki zawodowe), aby zaprosić nas na szkolenie do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Niestety, aktualnie znajdowaliśmy się na tzw. serwisie u klienta wraz z naszym opiekunem, dopiero po powrocie do firmy z wielką przyjemnością (zmęczeni monotonią dziewiątego dnia pracy) przyjęliśmy zaproszenie do współpracy z UKE...
Czytaj więcej...
MATURZYŚCI ZSŁ - uroczyste pożegnanie
MATURZYŚCI ZSŁ - uroczyste pożegnanie
Opublikowano: 2013-05-27
   Dnia 26 kwietnia 2013 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły, klasy trzecie żegnały swoich kolegów z klas starszych. Wszyscy uczniowie zostali zobligowani do przyjścia na uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych do Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Było to nie tylko zwieńczenie czteroletniej nauki naszych kolegów ze szkoły, ale również niezłe wydarzenie artystyczne...
Czytaj więcej...
IX edycja Konkursu wiedzy o Szczecinie
Konkurs wiedzy o Szczecinie
Opublikowano: 2013-05-01
   Dnia 25 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbyła się IX edycja konkursu wiedzy o Szczecinie dla uczniów klas pierwszych. Nie bez powodu termin konkursu wyznaczono na czwartek, bowiem dzień później, tj. 26 kwietnia obchodziliśmy 68 rocznicę zdobycia Szczecina przez Wojska Radzieckie, dzięki czemu możliwe było przyłączenie naszego rodzimego miasta do Polski...
Czytaj więcej...
By tradycji stało się zadość - XXIII edycja ?Najlepszy w zawodzie?
XXIII Najlepszy w Zawodzie
Opublikowano: 2013-04-17
   Dnia 17 kwietnia 2013 roku w naszej szkole pod pieczą Pana Tadeusza Skóry - kierownika laboratorium szkolnego, odbył się konkurs "Najlepszy w zawodzie", który już na stałe wpisał się w tradycję szkoły. By znaleźć się w gronie finalistów, niemal wszyscy nasi uczniowie (oprócz klas pierwszych) pisali test składający się z 70 pytań, a dalej - następny próg, czyli półfinały w pracowniach przedmiotowych. Ci z nas, którym udało się przez to "przejść" (zadania stanowiły nie lada wyzwanie!)...
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU ZSŁ),  (ZSŁ), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Dawid Bis, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła (---), Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Tomasz Lebiedziewicz , Tomasz Lebiedziewicz, Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Zespół Szkół Łączności, 71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2019-03-20 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039